خوش آمدید
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد

مهره اب جک S5

مهره اب جک S5

قطعه مهره اب جک S5 و J5 دنده از محصولات تولیدی کمپانی جک موتور(JAC MOTOR) می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی هادی پارت به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد

ادامه مطلبنمایش کمتر
پیشنهاد ویژه محدود
‎ریال7,635,695 بدون تخفیف ‎ریال7,871,850
گارانتی
 • گارانتي اصالت و سلامت فيزيکي کالا
کیفیت ساخت
 • اصلی
ناموجود
مرجع:
1026604GAA
نام تجاری:
دوست داشتن5
توضیحات

مهره اب جک S5 

مناسب برای جک S5-MT دنده.

فشنگی آب جک s5 چیست و چگونه کار می کند؟  

خودرو، یکی از وسیله های ساخت بشر است که از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است. هر کدام از این قطعات، ساختار و وظیفه متفاوتی را دارند و در جنس ها و ابعاد مختلف یافت می شوند. فشنگی آب خودرو، یکی از این قطعات است. در ادامه ی این مطلب، با ما همراه شوید تا درباره این قطعه اطلاعات بیشتری را به شما ارائه دهیم.

مهره اب جک S5 چیست؟ 

هر چه دمای آب افزایش یابد فشنگی آب جک s5 مقاومت کمتری نشان می دهد.

فشنگی آب خودرو یا فشنگی آب رادیاتور جک اس 5، یکی از قطعات مهم در خودرو است که با مقاومت معکوس، ورود آب به رادیاتور را تنظیم می کند. به این قطعه، سنسور دمای آب نیز گفته می شود.

فشنگی آب خودرو، می تواند آب ورودی به رادیاتور را تنظیم کند. هنگامی که دمای آب پایین باشد، مقاومت فشنگی آب خودرو در برابر عبور آب بیشتر می شود، در نتیجه آب کمتری از آن عبور کرده و وارد رادیاتور می شود. 

 

هر چه دمای آب افزایش پیدا کند، فشنگی آب خودرو مقاومت کمتری نسبت به عبور آب نشان می دهد، یعنی اینکه هر چه دمای آب بالاتر برود، آب بیشتری از فشنگی آب خودرو عبور کرده و وارد رادیاتور می شود. این روند ادامه پیدا می کند، تا جایی که مقاومت فشنگی آب خودرو صفر می شود. هنگامی که مقاومت فشنگی آب خودرو صفر شود، جلوی ورود آب به رادیاتور گرفته نمی شود و تمام آب وارد رادیاتور خواهد شد.

 

هنگامی که دمای آب به بیش از 95 درجه سانتیگراد می رسد، فشنگی آب خودرو هیچ مقاومتی از خود نشان نمی دهد. در این دما، فشنگی آب خودرو موجب به کار افتادن فن ماشین نیز می شود. در نتیجه، فرایند خنک سازی سریع تر اتفاق می افتد. 

شاید نام این قطعه را از تعمیر کار ها شنیده باشید، اما نام اصلی این قطعه، سنسور دمای آب است. این قطعه، یکی از مهمترین قطعات خودرو است و در صورتی که خراب شود، ممکن است مشکلاتی برای موتور خودرو به وجود بیاید.

 

فشنگی آب خودرو چگونه کار می کند؟

فشنگی آب خودرو، یک قطعه الکتریکی است. این قطعه از یک مدار با مقاومت متغیر تشکیل شده است. مقاومت ها در وسیله های الکتریکی متفاوت هستند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. مقاومتی که در فشنگی آب خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، نوعی مقاومت است که در اثر افزایش دما، مقاومت الکتریکی آن کمتر می شود، و در نتیجه جریان بیشتری را از خود عبور می دهد.

 

هنگامی که دمای مایع خنک کننده خودرو تغییر کند، مقاومت موجود در مدار فشنگی آب خودرو نیز تغییر می کند. این مدار، دریچه موجود در فشنگی آب را تنظیم می کند و ورود آب را کنترل می کند. مدار فشنگی آب خودرو، با ECU خودرو نیز در ارتباط است. ECU یک پردازنده مرکزی است که اطلاعات را از سنسور های گوناگون دریافت می کند و در صورت نیاز، پاسخ هایی را ایجاد می کند.

 

هنگامی که دما بالا می رود، فشنگی آب خودرو، تغییرات ایجاد شده را به ECU ارسال می کند. ECU تغییرات را بررسی می کند و اگر شناسایی کرد که دمای آب موتور بالا رفته است، فن خودرو را روشن می کند و حتی می تواند دور آن را تنظیم کند. این پردازنده مرکزی، همچنین می تواند میزان بنزینی که توسط انژکتور وارد پیستون ها می شود را بر اساس دمای موتور تنظیم کند.

 

فشنگی آب خودرو، به طور پیوسته به ECU پیام الکتریکی می فرستد و وضعیت دمای موتور و آب را به این پردازنده اطلاع می دهد. ECU نیز به طور پیوسته این اطلاعات را آنالیز می کند و تصمیم می گیرد که دور فن تا چه حدی باشد. پردازنده ECU می تواند با استفاده از اطلاعاتی که از فشنگی آب خودرو دریافت می کند، نیاز به قطع و یا وصل کردن ساسات را نیز تشخیص می دهد.

علل خراب شدن فشنگی آب جک s5 چیست؟(مهره اب جک S5)

گرفتگی فشنگی آب خودرو باعث خراب شدن آن می شود

شنگی آب خودرو ممکن است به دلایل مختلفی کار نکند و یا خراب شود. هنگامی که اتصالات دچار اختلال شوند، ممکن است که فشنگی آب خودرو خراب شود. سوختن فشنگی آب، باعث خراب شدن آن می شود. رسوب ها نیز می توانند بر روی حسگر قرار بگیرند و کارکرد آن را مختل کنند. 

 

از کجا بفهمیم فشنگی آب خودرو خراب شده است؟

اختلال در کار فن خودرو یکی از نشانه های خرابی فشنگی آب خودرو است

علائمی وجود دارند که می توان با مشاهده کردن و تشخیص آنها، به خراب بودن فشنگی آب خودرو پی برد. در ادامه، برخی از این نشانه ها را برای شما شرح می دهیم. 

 

اختلال در نمایش دمای آب

هنگامی که فشنگی آب خودرو خراب شود، اطلاعاتی مبنی بر دمای آب موتور فرستاده نمی شود. در نتیجه دمای آب موتور نشان داده نمی شود و عقربه حرکتی نمی کند.

 

داغ کردن خودرو

هنگامی که فشنگی آب خودرو خراب شده باشد، فرایند خنک سازی به طور صحیح انجام نمی شود و خودرو داغ می کند. هنگامی که دمای آب بالا می رود، تغییری در میزان مقاومت فشنگی آب خودرو که خراب است، ایجاد نمی شود و در نتیجه خودرو داغ می کند.

 

اختلال در کار فن خودرو

یکی از قطعاتی که باعث روشن شدن فن خودرو می شود، فشنگی آب خودرو است. در صورتی که این قطعه خراب شود، ممکن است اختلال هایی در کارکرد فن خودرو ایجاد شود. برای مثال، ممکن است که فن خودرو بدون وقفه کار کند، حتی اگر دمای آب موتور خودرو بالا نباشد. یا اینکه ممکن است با وجود دمای بالای موتور، فن خودرو دیر روشن شود و از دور مناسبی برخوردار نباشد.

 

افزایش مصرف سوخت خودرو

یکی دیگر از نشانه های خراب بودن فشنگی آب خودرو، بالا رفتن مصرف سوخت خودرو است. پدیده بالا رفتن مصرف سوخت خودرو، می تواند نشانه خرابی های دیگری نیز باشد و نمی توان گفت که تنها دلیل افزایش مصرف سوخت، خرابی فشنگی آب خودرو است. 

مهره اب جک S5 | 1026604GAA | جک موتور

نحوه تعویض فشنگی آب خودرو

برای اینکه فشنگی آب خراب را با یک فشنگی سالم و جدید تعویض کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

• خرطومی هوا کش را جدا کنید تا بتوانید به بخش های رادیاتور دسترسی داشته باشید.

• برای دسترسی به فشنگی آب خودرو، باتری را باز کنید.

• در زیر خودروی خود یک تشت بگزارید و سوکت های مربوط به فشنگی خودرو را در بیاورید. دقت کنید که در هنگام انجام این مرحله، ماشین باید سرد باشد.

 

 

• با آچار مناسب، فشنگی آب خودرو خراب را باز کنید، و سپس فشنگی سالم را با آچار ببندید و سفت کنید.

• سوکت های مربوط به فشنگی آب رادیاتور را دوباره براساس رنگ سر جای خود بزنید و موتور و خرطومی هواکش را دوباره سر جای خود قرار دهید.

 
ادامه مطلبنمایش کمتر
جزئیات محصول
1026604GAA

مشخصات

محل نصب
بر روی موتور خودرو
ترکیب
فلز،پلاستیک
مناسب برای
JAC-J5 MT;JAC-S5
شماره فنی
1026604GAA
مقاوم در برابر آب
دارد
نوع
شرکتی
ضریب مصرف
ضریب مصرف برای هر خودرو 1 عدد
کشور سازنده
چین
بست
خیر
تعداد در بسته بندي
یک عدد
قابليت تعمير
خیر
تاييديه خودروساز
دارد
مقاومت به روغن و مواد شيميايي
دارد
شرایط گارانتی
گارانتي اصالت و سلامت فيزيکي کالا
قطعات نصب
خیر
اقلام همراه
خیر
نام خودروساز
کرمان موتور،جک موتور
برند کالا
JAC MOTOR
NYDK

مرجع خاص

بارکد EAN-13
0000010266045
بارکد UPC
000010266045
نظرات
بدون نظر
‎ریال25,000,000

کیت زنجیر تایم لیفان ایکس 60

قطعه کیت زنجیر تایم لیفان ایکس 60 از محصولات تولیدی لیفان (Lifan)  می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی هادی پارت به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد.

کیت زنجیر تایم لیفان ایکس 60

کلید کنترل سانروف لیفان 620 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کلید کنترل سانروف لیفان 620 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کلید کنترل سانروف لیفان 620 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت
پیشنهاد ویژه محدود
‎ریال8,127,630 ‎ریال8,379,000

کلید کنترل سانروف لیفان 620

قطعه کلید کنترل سانروف لیفان 620 از محصولات تولیدی لیفان (Lifan)  می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی نوین پارت به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد.

کشویی کوچک سپر عقب چپ لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کشویی کوچک سپر عقب چپ لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کشویی کوچک سپر عقب چپ لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت
پیشنهاد ویژه محدود
‎ریال1,122,896 ‎ریال1,157,625

کشویی کوچک سپر عقب چپ لیفان ایکس 50

قطعه کشویی کوچک سپر عقب چپ لیفان ایکس 50 از محصولات تولیدی لیفان (Lifan) می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی نوین پارت به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد

کشویی کوچک سپر عقب راست لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کشویی کوچک سپر عقب راست لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کشویی کوچک سپر عقب راست لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت
پیشنهاد ویژه محدود
‎ریال1,179,041 ‎ریال1,215,506

کشویی کوچک سپر عقب راست لیفان ایکس 50

قطعه کشویی کوچک سپر عقب راست لیفان ایکس 50 از محصولات تولیدی لیفان (Lifan) می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی نوین پارت به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد

کشویی بزرگ سپر عقب راست لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کشویی بزرگ سپر عقب راست لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت کشویی بزرگ سپر عقب راست لیفان ایکس 50 | لوازم یدکی لیفان | هادی پارت
پیشنهاد ویژه محدود
‎ریال2,919,530 ‎ریال3,009,825

کشویی بزرگ سپر عقب راست لیفان ایکس 50

قطعه کشویی بزرگ سپر عقب راست لیفان ایکس 50 از محصولات تولیدی لیفان (Lifan) می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی نوین پارت به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد

منو

فهرست

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم